Haberler

Haberler

 • Stratejik Yol Haritalama Çalıştayı için Daha İyi Bir Gelecek Danışma Kurulumuz ile Ankara’da bir araya geldik.

  15.03.2024

  Türkiye’nin ekonomik verimliliğine katkı sağlamak amacıyla kurduğumuz "Daha İyi Bir Gelecek" platformumuz kapsamında Stratejik Yol Haritalama Çalıştayı için Daha İyi Bir Gelecek Danışma Kurulumuz ile Ankara’da bir araya geldik.

  CEO’muz Murat Pınar’ın açılış konuşması ile başlayan Çalıştay, kamu, iş dünyası, uluslararası kuruluşlar, akademi ve sivil toplumdan birçok paydaşın katılımı ile IDEMA- International Development Management moderatörlüğünde gerçekleşti.

  Türkiye’de işletmelerin verimliliklerini artırmaya destek olmak amacıyla önümüzdeki üç yılın stratejisini oluşturmak üzere gerçekleştirdiğimiz iki günlük çalıştayda, işletmelerin itici güçlere uygun şekilde yeteneklerini geliştirmek ve engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere, teknoloji ve kaynakları kullanabilmelerini sağlayacak Stratejik Adımları belirledik.

 • Enerjisa Enerji’den Deprem Bölgesinde ‘Daha İyi Bir Gelecek İçin’ Büyük Destek

  14.12.2023

  UNDP Türkiye, Gaziantep Ticaret Odası, Adana Ticaret Odası ve İhtiyaç Haritası tarafından hayata geçirilen RRDC – Bölgesel Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Merkezi projesi ilk kez Adana’da duyuruldu. Deprem bölgesindeki 11 ilin ekonomik, sosyal, kültürel ve sivil toplum alanlarında yeniden yapılanması ve kalkınmasına katkı sağlamak için kurulan merkezin tek özel sektör paydaşı ise Enerjisa Enerji oldu.

 • Daha İyi Bir Gelecek Platformu Danışma Kurulu Gaziantep’te bir araya geldi.

  12.09.2023

  Platform çatısı altında deprem bölgesindeki bölgesel kalkınmaya destek için geliştirilebilecek projeler konuşuldu. Gaziantep Ticaret Odası’nın ev sahiliğinde gerçekleşen toplantıya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EBRD, İDEMA, İhtiyaç Haritası, UNDP, TOBB ve Tiyatro Kooperatifi gibi platform paydaşları dışında Adana Ticaret odası temsilcileri de katıldı.

 • Daha İyi Bir Gelecek Platformu Lansmanı Gerçekleşti!

  20.07.2023

  Türkiye’nin ekonomik verimliliğine katkı sağlamak amacıyla kurduğumuz "Daha İyi Bir Gelecek" platformunun basın toplantısında; kamu, iş dünyası, uluslararası kuruluşlar, akademi ve sivil toplumdan birçok paydaşın da katılımıyla, ülkemizde verimlilik alanında işletmelerin ne seviyede olduğunu gösteren “Türkiye Verim Araştırması Raporu” ve “Türkiye Verim Haritası”nı platformun ilk somut çıktıları olarak ortaya koyduk. Katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz. Daha iyi bir geleceğe yolculuk başladı.

 • Türkiye Verim Araştıma Raporu Yayınlandı!

  20.07.2023

  Ülkemizde verimlilik alanında işletmelerin algısı, kabulleri ve verimlilik artırıcı uygulamalar konusunda ne seviyede olduklarına ilişkin bir araştırma çalışması gerçekleştirdik.Türkiye genelinde farklı sektör, bölge ve ölçekte 1.249 işletmeyle yapılan görüşmeler neticesinde elde etmiş olduğumuz bulgular ışığında hazırladığımız rapor çalışmasının, ülkemizde verimlilik odaklı yeni projelere zemin hazırlayacağını umuyoruz.

 • Daha İyi Bir Gelecek Platformu Danışma Kurulu Yılın İlk Günlerinde Çevrimiçi Bir Toplantıyla Bir Araya Geldi

  04.01.2023

  4 Ocak 2023 tarihinde Enerjisa CEO’su Murat Pınar’ın ev sahipliğinde toplanan Danışma Kurulu, Türkiye genelinde, farklı sektör ve büyüklük ölçeklerinden işletmelerin verimlilik alanındaki performanslarının ve ihtiyaçlarının tespit edildiği Türkiye Verim Araştırması’nın sonuçları üzerine istişarede bulundu. Kurul, platform çatısı altında bundan sonra yürütülecek projeler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 • Daha İyi Bir Gelecek Platformu Danışma Kurulu’nun İlk Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti..

  14.09.2022

  Danışma Kurulu, Türkiye genelinde, farklı sektör ve büyüklük ölçeklerinden işletmelerin verimlilik alanındaki performanslarının ve ihtiyaçlarının tespit edildiği Türkiye Verim Araştırması’nın sonuçları üzerine birlikte düşünmek ve platform çatısı altında bundan sonra yürütülecek projeler üzerine istişarede bulunmak üzere bir araya geldi.